İyileşme süresini kısaltan, bağışıklık sistemini destekleyen, kullanımı kolay Viyo Recuperation ve Reinforces sayesinde, siz de evcil dostunuzun hastalıklarla çok daha kolay başa çıkmasını sağlayın.

VİYO ; “Reinforces” ve “Recuperation” isimli iki iddialı ürünü ile veteriner hekimlerin ve hasta sahiplerinin en büyük yardımcılarından biri… Önemli üniversiteler ve bilim insanları, yıllar süren çalışmaların ardından bu çok nitelikli ürünleri geliştirmekle kalmayıp, araştırmalarına günümüzde de devam etmekte ve her türlü bilimsel gelişmeyi çalışmalarına yansıtmaktadır. Viyo, Belçika’ da yüksek kalite şartlarında üretilmektedir ve USDA ( United States Department of Agriculture ) onaylıdır.Viyo Reinforces® veterinerler tarafından geliştirilmiş sağlıklı bir içecektir. Köpeğinizin ya da kedinizin bağırsak florasına ve sindirimine faydalı prebiotik lifler içerir. Bu şekilde, kedinizin ya da köpeğinizin bağışıklık sistemini destekler ve onları hastalık kaynakları ile savaşabilecek kondisyona çıkarır.Viyo Recuperation®, ameliyat veya hastalık sonrası, ilk 24 saatten itibaren içme ve yeme dürtülerinin harekete geçmesini sağlayan, yenilebilirliği çok yüksek, oldukça lezzetli, düşük kalorili, temel besin ve sıvı ihtiyacını karşılamak için özel olarak formüle edilmiş, sıvı formlu beslenme desteğidir.

Viyo Renafelin® , kronik böbrek rahatsızlığında kullanılan, aynı zamanda karaciğer, safra ve sindirim sistemi fonksiyonlarını destekleyen, yenilebilirliği yüksek, likit ve yeni bir üründür.

RECUPERATION

REINFORCES

RENAFELIN

Renafelin Nedir?

Viyo Renafelin® , kronik böbrek rahatsızlığında kullanılan, aynı zamanda karaciğer, safra ve sindirim sistemi fonksiyonlarını destekleyen, yenilebilirliği yüksek, likit ve yeni bir üründür.

Kimler Kullanabilir?

Viyo Renafelin® sadece kedilerin kullanımına uygundur. Özellikle böbrek fonksiyonları zayıflamış kediler için sıkıntı yaratabilecek ve normal gıdalarda bulunan fosfatların seviyesini azaltma etkisine sahiptir. Böbrek yetmezliği olan çok sayıda çalışma kedilerde fosfat alımının azaltılmasının faydalarını göstermiştir ve böbrek yetmezliği olan kedilerin yaşam süresi ve kalitelerinin, almış oldukları gıdalardan gelen fosfat miktarı ile doğrudan ilişkili olduğu günümüzde yaygın olarak kabul görmektedir.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Özellikle yaşlı kedilerin yaklaşık %50’si kronik böbrek yetmezliğinden etkilenir. KBY hastalığı toplam kedi popülasyonunun %20’sinde görülmektedir ve bu hastalık veterinere ziyaret sebebinin %10’unu teşkil etmektedir. Hastalık sebebiyle böbrek fonksiyonları zayıflamaya devam eder ve sorun geri dönülemez bir hal alır. KBY tedavi edilemez ancak klinik belirtilerin artmasını durdurmaya çalışabiliriz. Gözlemlenebilen semptomlar; iştahsızlık, kilo kaybı, aşırı su içme, aşırı idrar yapma, sık kusma ve hareketlilikte azalma şeklindedir. Dolayısıyla, kedinizin yaşı ilerlemişse ve bu semptomlardan herhangi birisini gözlemliyorsanız, hastanızın KBY olma ihtimallerini göz önünde bulundurmalısınız.

Bu belirtilerden herhangi birisini gördüğümüzde bir an önce tetkiklere başlayarak kedinin umulan yaşam süresini uzatabiliriz. Maalesef bu belirtiler bazen böbrek dokusunun %75’i hasar gördükten sonra ortaya çıkar. Umulan yaşam süresini uzatma fosfateminin (kandaki fosfat tuzlarının) azaltılması, protein alımının azaltılması ve glomerular hipertansiyonun azaltılması ile sağlanabilir.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Viyo Renafelin® fosfat bağlayıcılar, prebiyotik lifler, DHA / EPA, artırılmış potasyum, enginar ekstraktı ve kızılcık ekstraktı içerir. Renafelin’de bulunan kalsiyum karbonat, fosfat bağlayıcı görevi görür ve fosfatların bağırsaktaki emilimini azaltır. Dolayısıyla sınırlı seviyede fosfat içeren gıda etkisine sahiptir. Kalsiyum karbonat güvenlidir. Alüminyum bazlı bir fosfat bağlayıcı etken değildir. Alüminyum, kemik ve beyin de dahil olmak üzere vücutta çeşitli dokularda birikip ensefalopati, anemi, kemik hastalıkları gibi hastalıklara sebep olabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Viyo Renafelin® beslenme desteğidir, ilaç değildir. En iyi sonuçların elde edilmesi için veteriner hekim önerisi ile kullanılmasında fayda vardır. Ürün saklama, kullanma ve tüketme koşulları kutularının üzerinde belirtilmiştir, bunlara kesinlikle uyulması gerekmektedir.

Kullanım Şekli Nedir?

Günlük toplam 20 ml’yi tek seferde veya gün içerisinde birden fazla seferde verilebilir. Bütün besin değerlerinin optimal emilimi için sabahları ilk öğünden önce saf olarak, oda sıcaklığında kullanımını tavsiye edilir. Herhangi bir beslenme diyeti ile kullanılabilir. Yemede zorluk olması durumunda şırınga ile verilebilir.

RECUPERATION Nedir?

Tanım olarak recuperation (iyileşme) yani hayvanın normal sağlığına kavuşması demektir. Viyo Recuperation®, hastalıkların iyileşme sürecinde bağırsağın beslenmesi, yeme/içme isteğinin teşvik edilmesi gastrointestinal sistem ve bağışıklık sisteminin desteklenmesi için geliştirilmiş lezzetli ve sıvı bir formülasyondur. Viyo Recuperation®, yüksek kaliteli besinsel öğeleriyle köpek ve kedilerin hastalık sürecini çok hızlı bir şekilde atlatmalarını ve kaybettikleri sıvıyı geri kazanmalarını sağlar.

Kimler Kullanabilir?

Recuperation kediler ve köpek için iki ayrı ambalajda ve formülde geliştirilmiştir. 45 günlükten büyük tüm kediler ve köpekler güvenle kullanabilir.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Her türlü katabolik stres ve hastalık durumunda, ameliyatlardan hemen önce ve sonra, kronik hastalıkların tedavi süreçlerinde, yeme-içme eksikliğine bağlı besin yoksunluğunda evcil hayvanınız tarafından veteriner hekim önerisi ile güvenle kullanılabilir. Ameliyattan 2 saat sonra bile Viyo Recuperation®'ı uygulamak güvenlidir. Ameliyatlardan sonra mümkün olan en kısa sürede bağırsaklara besin girişini sağlamak oldukça önemlidir. Bağırsağın uzun süre aç kalması sonucu, parenteral besleme sonucu bağırsak kanalı atrofiye uğrar, hücreler küçülür ve gerektiği gibi çalışmaz. Bağırsak geçirgenliği artar, bakteriler ve toksinler bağırsak kanalından geçebilir hale gelir. Söz konusu; posperatif dönemde hastanın bir an önce toparlanmasını sağlamak, herhangi bir akut veya kronik bir hastalıktan kurtulmak ise bağırsakların beslenmesi en iyi seçenektir. Güçlü bir bağışıklık sistemi sağlam bir bağırsak bütünlüğü ile mümkündür…

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Viyo Recuperation® vitamin, mineral ve yağ asitleri yönünden oldukça zengindir. Ayrıca hasta hayvanların çok hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan ve stratejik değeri olan 4 temel besin öğesinin (Glutamin, Arginin, Taurin, Omega-3 Yağ Asidi) ilavesiyle iyileşme süresini kısaltır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Viyo Recuperation® beslenme desteğidir, ilaç değildir. En iyi sonuçların elde edilmesi için veteriner hekim önerisi ile kullanılması gerekir. Ürün saklama, kullanma ve tüketme koşulları kutularının üzerinde belirtilmiştir, bunlara kesinlikle uyulması gerekmektedir.

Kullanım Şekli Nedir?

Katabolik durumdan çıkma evresi bir köpek veya kedi için en az 3-5 gün sürer. Bu süre, 1 şişe Viyo Recuperation®'ın kullanım süresine denk gelmektedir. Optimal ve tam bir iyileşme için tavsiye edilen uygulama süresi 14 gündür. Klinikte başlanan uygulama sürecine hayvan sahibini de dahil edilerek uygulama evde sürdürülebilir. Mama kabı içerisinde direkt sunabilirsiniz. Su ile dilue ederek uygulayabilirsiniz. Mamasının üzerine dökerek kullanabilirsiniz. Eğer hayvan kendiliğinden yemiyorsa, enjektör yardımıyla teşvik edebilirsiniz. 14 günlük iyileşme süreci 2 aşamadan oluşur; ilk 24-48 saatte bağırsaktaki bağışıklık fonksiyonunu tetikler. Anahtar besin maddeleri; glutamin, arjinin, taurin, omega 3&6 yağ asitlerini sağlar. 3. günden itibaren enerji ihtiyacı önemli olacaktır. Yüksek enerjili bir diyete ek verilebilir.

Reinforces Nedir?

Viyo Reinforces® veterinerler tarafından geliştirilmiş sağlıklı bir içecektir. İçeriğinde kedinizin-köpeğinizin bağırsak florası ve sindirimine faydalı prebiotik lifler içerir. Bağırsak florası sindirim sağlığına faydalı yaklaşık 80 değişik türde bakteri barındırır. Toplam bakteri sayısı oldukça fazladır: Bağırsak içeriğinin yaklaşık 1 ml’sinde 105 ile 109 bakteri kolonisi bulunmaktadır. Viyo Reinforces® bu bakterileri besler ve dolayısıyla evcil hayvanınızın doğal bağışıklığının artmasına yardımcı olur. Çünkü tıpkı insanlarda olduğu gibi kedinizin-köpeğinizin bağırsak florası, güçlü savunma ve sağlığının %70’inden sorumludur.

Kimler Kullanabilir?

Reinforces kediler ve köpek için iki ayrı ambalajda ve formülde geliştirilmiştir. Ayrıca kedi ve köpek ürünleri, yavru- yetişkin-yaşlı olmak üzere kendi içinde üç çeşittir. Bu sayede, kediniz için ve köpeğiniz için her zaman en uygun olan Reinforces’ı kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kediniz ya da köpeğiniz sık sık hastalanıyorsa, bağışıklık sistemi düşükse, besin değerleri yönünden zayıf şekilde besleniyorsa, mevsim geçişlerinden fazla etkileniyorsa ya da emzirme/hamilelik/yavruluk dönemlerindeyse Reinforces size yardımcı olacaktır.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Viyo Reinforces® nadir FOSim+ (Fruktooligosakkarit ve İnulin) formülünü içerir. Bu iki prebiotik lif kombinasyonu, evcil hayvanınızın bağırsak florasında iyi bakteri oluşumunu destekler. Likit formu sayesinde prebiotik lifler midede öğütülmez, istenen yere, yani kedinizin bağırsak florasına doğrudan geçiş yaparlar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Viyo Reinforces® ve Recuperation® beslenme desteğidir, ilaç değildir. En iyi sonuçların elde edilmesi için veteriner hekim önerisi ile kullanılmasında fayda vardır. Ürün saklama, kullanma ve tüketme koşulları kutularının üzerinde belirtilmiştir, bunlara kesinlikle uyulması gerekmektedir.

Kullanım Şekli Nedir?

Bir kutuda, her biri 30 ml günlük doz olan 7 paket bulunmaktadır. Kedinizin, köpeğinizin yaşını, ırkını veya kilosunu gözetmeksizin günlük bir paket veriniz. Sabahları ilk öğün öncesi vermek en iyisidir. Kullanmadan önce iyice çalkalayınız. Viyo Reinforces® %100 doğaldır ve kalorisi düşüktür. Herhangi bir mamayla veya diyetle birlikte verilebilir.