Veteriner gıda takviyeleri konusunda 40 yılı aşkın tecrübe... Amerika Ulusal Veteriner Besin Takviyesi Kurulu Kurucu Üyesi... FDA onaylı üretim tesisi... Şeffaflık… Aktif + inaktif maddeler...

VetriScience® Laboratuvarları, bilimsel veriler ışığında yeni ürünler geliştirmeye ve evcil hayvan sektöründe hizmet vermeye kırk yıl aşkın süredir devam ediyor. Dünyada, glukozamini evcil hayvan sağlığı için kullanan ilk laboratuvar olmasına ek; ürünler ve içerikler hakkında kapsamlı teknik rapor/araştırma kütüphanesi ile birikimini ve gücünü ortaya koyuyor. Tüm ürünler, bilimsel veriler ışığında üretilse de son söz daima evcil hayvanlarımızın; tüm ürünlere tat testi yapılıyor ve hayvanların severek tüketeceği, çok sağlıklı ve lezzetli çiğneme tabletleri işte bu özenli çalışmanın sonucu olarak sizlere ulaşıyor. Kullanılan ham maddelerin kaynakları ve kaliteleri, imalat uygulamaları ve spesifikasyonları ile FDA onayları ile Vetri Science, dünyanın en gelişmiş ve saygın laboratuvarlarının başında gelmeyi hak ediyor.Ürünler; doktorlar, kayropraktik hekimler, natüropatik hekimler, sertifikalı klinik beslenme uzmanları, eczacılar ve veteriner hekimlerden oluşan bilimsel inceleme kurulunun onayından geçiyor. Yapılan araştırmalar ise şu üniversiteler tarafından destekleniyor; Southern California Üniversitesi Tıp Fakültesi, Güney Carolina Tıp Fakültesi/Charleston, Washington State Üniversitesi, San Diego Eyalet Üniversitesi, Kaliforniya Northern Kentucky Üniversitesi, Highland Heights Southern Florida Tıp Okulu/Tampa, Bridgeport Üniversitesi/Connecticut, Clemson Üniversitesi/Güney Carolina, Vermont Üniversitesi/ Burlington

GLYCOFLEX

COMPOSURE

DERMA STRENGTH

DERMA HAIRBALL

VETRI LYSINE

VETRI LIVER

GLYCOFLEX Nedir?

GlycoFlex® klinik olarak kanıtlanmış, formüle edilmiş ve veteriner hekimler tarafından 35 yıldan fazla süredir kullanılmakta olan eklem-kıkırdak desteğidir. Kedinizde ya da köpeğinizde doğuştan ya da bir travma sonucu oluşan eklem ve kalça hasarlarında kullanılır. Yaşlanmaya bağlı gelişen eklem deformasyonlarında da etkilidir. Vetri Science, glukozamini evcil hayvanların eklem sağlığında kullanan dünyadaki ilk markadır. Üniversiteler ve bağımsız araştırmacılar sürdürdüğü çalışmalar sonrasında, Glyco-Flex ve bileşenlerinin eklem sağlığı ile ilgili etkinlik, güvenilirlik ve biyoyararlanımının üst düzeyde olduğu noktasında buluşmuşlardır.

Kimler Kullanabilir?

GlycoFlex® “kediler ve küçük ırk köpekler” ve “büyük ırk köpekler” için olmak üzere iki ayrı ambalajda sunulmuştur. 60 günlükten büyük tüm kedilerde ve köpeklerde kullanımı güvenlidir.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kedinizin ya da köpeğinizin yaşadığı; tüm kıkırdak, eklem ve eklem fonksiyonu sorunlarında, diz ekleminde sinovyal sıvı azalmasına bağlı diz yangısı ve degredasyonu gelişiminde, veteriner hekiminizin önerisi ile kullanmanız tavsiye edilir. Köpeklerde, ırksal özelliklere bağlı olarak yatkınlık gösteren durumlarda, klinik bulgular olmaksızın henüz yavruluk döneminden itibaren korunma amaçlı kullanım önerilir. İlerleyen yaşlarda, artirit, osteoartrit ve romatizmal durumlarda, kedinizde ve köpeğinizde güvenle kullanabilirsiniz.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Perna canaliculus (GlycOmega™ markalı yeşil dudaklı midye), Glukozamin HCL (karides ve yengeç), Metil Sülfonil Metan (MSM), dl-alpha Tokoferol Asetat (Vitamin E), Askorbik Asit (Vitamin C), Manganez (Mn Sülfat), Selenyum (Sodyum Selenit) içeriği ile mükemmel bir kombinasyon yaratır ve rakiplerinden çok öne geçmesini sağlar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

GlycoFlex®‘in tam etkinlik göstermesi için uzun sürekli kullanımı gerekebilir. Bu sebeple ürün, veteriner hekimizin önereceği şekilde ve süre zarfında kullanılmalıdır.

Kullanım Şekli Nedir?

GlycoFlex® çok lezzetli ve kedilerin/köpeklerin tadına bayılacağı bir çiğneme tableti formundadır. Veteriner hekiminiz özel bir dozaj uygulamadığı sürece, kedi ve küçük ırk köpekler için günde bir adet, büyük ırk köpekler içinse 27 kg’a kadar günde 1 adet, 45 kg’a kadar 2 adet, 45 kg üzeri içinse 3 adet çiğneme tableti kullanmak yeterli olacaktır. Çiğneme tabletleri yemeklerden sonra verilebilir.

Composure® Nedir?

Composure®, huysuzluk, hiperaktivite, anksiyete ve çevre kaynaklı stres sonucu davranışsal bozukluk gösteren kedi ve köpeklerin, kişiliği ve enerji seviyesini değiştirmeden sakinleştirici etki sağlayan, kediler ve köpekler için çiğneme tableti formunda özel gıda desteğidir. Composure®, evcil hayvanınızı uyuşturmaz, bayıltmaz, bağımlılık yaratmaz, uzun süreli kullanım gerektirmez, sadece stres seviyesinin kontrol altına almasına yardımcı olur.

Kimler Kullanabilir?

Composure® “kediler ve küçük ırk köpekler” ve “büyük ırk köpekler” için olmak üzere iki ayrı ambalajda sunulmuştur. 60 günlükten büyük tüm kedilerde ve köpeklerde kullanımı güvenlidir.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kedinizin ya da köpeğinizin yaşadığı dış etkenlere bağlı stres ve davranış bozuklukları durumlarında kullanılır. Veteriner kliniği ziyaretleri, tıraş ziyaretleri, sıkıntı veya ayrı kalma anksiyetesi, hospitalizasyon, yolculuk ve taşınma, bireysel fobiler (gök gürültüsü, havai fişek, evde yalnız kalma vb.), evdeki diğer canlılarla çatışma, tutarsız disiplin/eğitim, çevre değişiklikleri, park gezileri, tatil ve kutlamalar, misafirlik, anormal idrar işaretlemesi gibi durumlarda kullanımı uygundur.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Hayvanlar üzerinde sakinleştirici etkisi olan kolostrum proteinlerinden elde edilmiş biyo-peptid karışımıdır. Bu biyoaktif proteinler bilişsel işlevleri ve stres azalmasını desteklemektedir. Kolostrum Sakinleştirici Kompleks™ Biyo-peptid karışımı köpeklerde ve kedilerde rahatlama ve bilişi desteklemek için L-Theanine ile birlikte çalışır. L-triptofan, kava, valerian veya st. john's wort gibi bitkisel bileşenler içermez. Bileşenleri bağımlılığa, uyuşukluğa ya da motor becerilerin bozulmasına neden olmaz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Composure®’ı kullanmaya başlamadan önce, evcil hayvanınızın sorunun fiziksel bir nedene bağlı olmadığından emin olmak üzere mutlaka veteriner hekiminizle görüşünüz.

Kullanım Şekli Nedir?

Composure® uzun süreli davranış bozukluğu (ayrılık anksiyetesi, genel itaat vb.) rehabilitasyonunda kullanılabileceği gibi, kısa süreli ve geçici stres durumlarında (veteriner ziyaret, gök gürültüsü, şimşek vb.) da kullanılabilir. Etkisi 30 dakika içerisinde başlar, 4 saat süresince devam eder. Artan stres durumlarında dozu 2-3 katına çıkarmak güvenlidir. Kedi ve küçük ırk köpekler için; 10 kg’a kadar günde 1 adet, köpeklerde 22 kg’a kadar günde 1 adet, 45 kg’a kadar günde 2 adet, 45 kg üzeri günde 3 adet vermek yeterlidir.

Derma Strength™ Nedir?

Derma Strength™, köpeklerde sağlıklı cilt ve tüy yapısını desteklemek için Omega 3, 6 ve 9 ile formüle edilmiş, çok lezzetli, çiğneme tableti formunda bir beslenme desteğidir.

Kimler Kullanabilir?

Derma Strength™’in, 60 günlükten büyük, tüm ırklardan köpeklerde kullanımı güvenlidir.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Derma Strength™ çiğneme tabletleri, sağlıklı deri yapısının korunması, parlak ve canlı tüy yapısının ve deride rahatlatıcı etkinin sağlanması, tüy dökülmesinin optimum seviyede gerçekleşmesi için geliştirilmiştir. Mevsim geçişlerinde, normalin üzerinde görülen tüy dökülmelerinde ve aynı zamanda, uyuz, mantar, dermatit gibi hastalıklar sırasında tedaviye destek için kullanılması önerilir.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Derma Strength™, sağlıklı cilt ve tüy yapısını desteklemek için Omega 3, 6 ve 9 ile formüle edilmiştir. İçerisinde bulunan somon yağı ve E vitamini ile köpeklerin derisinin sağlıklı, parlak ve bütünlük içinde olmasına yardımcı olur.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Derma Strength™ı kullanmaya başlamadan önce, köpeğinizin sorunun fiziksel bir nedene (dış parazit, deri hastalıkları vb.) bağlı olmadığından emin olmak üzere mutlaka veteriner hekiminizle görüşünüz.

Kullanım Şekli Nedir?

Derma Strength™’in, veteriner hekiminiz farklı bir dozaj önermediği durumlarda, her 11 kg için günde 1 adet olacak şekilde kullanımı tavsiye edilir.

DERMA HAIRBALL Nedir?

Derma Hairball, kedilerde içten dışa, optimal deri ve tüy sağlığını desteklemek için tasarlanmış ve geliştirilmiş özel formüllü, çok lezzetli, çiğneme tableti formunda bir beslenme desteğidir. Ayrıca zamanda kıl yumağı oluşumunu engelleyerek gastrointestinal sistem sağlığının korunmasına yardımcı olur. Aynı anda hem deri-tüy sağlığını koruyan hem de tüy yumağı oluşumunu engelleyen çok fonksiyonlu inovatif bir üründür..

Kimler Kullanabilir?

Derma Hairball’un, 60 günlükten büyük, tüm ırklardan kedilerde kullanımı güvenlidir.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Derma Hairball çiğneme tabletlerinin iki temel işlevi vardır. Bunlardan ilki; sağlıklı deri yapısının korunması, parlak ve canlı tüy yapısının ve deride rahatlatıcı etkinin sağlanması, tüy dökülmesinin optimum seviyede gerçekleşmesidir. Bu özellikleri ile mevsim geçişlerinde, normalin üzerinde görülen tüy dökülmelerinde ve aynı zamanda, uyuz, mantar, dermatit gibi hastalıklar sırasında tedaviye destek için kullanılması önerilir. İkinci ve çok önemli bir diğer özelliği ise, özellikle uzun tüylü kedilerde görülen tüy yumağının gastrointestinal sistemden kolaylıkla atılmasını sağlaması ve yeniden oluşumunu engellemesidir. Bu sebeple, tüy dökme problemi olmayan uzun tüylü kedilerin de sindirim sistemi sorunlarının önüne geçebilmek için kullanmasında fayda vardır.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Derma Hairball, sağlıklı cilt ve tüy yapısını desteklemek için Omega 3-6 yağ asitleri, psyllium, kızılcık, çinko ve biotin içerir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Derma Hairball’u kullanmaya başlamadan önce, kedinizin sorunun fiziksel bir nedene (dış parazit, deri hastalıkları vb.) bağlı olmadığından emin olmak üzere mutlaka veteriner hekiminizle görüşünüz.

Kullanım Şekli Nedir?

Derma Hairball, veteriner hekiminiz farklı bir dozaj önermediği durumlarda, genel deri ve tüy sağlığı için günde 2 adet, tüy yumağı oluşumunu engellemek için kullanıldığında ise 2-4 gün boyunca günde 8’er adet kullanılmalıdır.

Vetri Lysine Nedir?

Vetri Lysine, kediler için geliştirilmiş özel formüllü, çok lezzetli, çiğneme tableti formunda, bağışıklık sisteminin güçlenmesini ve tüm hastalıklarla savaşabilmesini sağlayan nitelikli bir beslenme desteğidir.

Kimler Kullanabilir?

Vetri Lysine’nin, 60 günlükten büyük, tüm ırklardan kedilerde kullanımı güvenlidir.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Hepimiz kedimizin daha sağlıklı olmasını ve güçlü bağışıklık sistemi sayesinde hastalıkların üstesinden kolayca gelebilmesini isteriz. İşte Vetri Lysine çok temel olarak bu desteği sunar; yani kedimizin bağışıklık sistemini güçlendirir, korur, kolajen oluşumunu ve doku onarımını geliştirir, antikor ve lenfosit üretimini artırır, antioksidan aktivitesini destekler. Birçoğumuz evimizde birden çok kedi bakıyoruz. Böyle bir ortamda, kedimiz bedensel olarak bazı zorluklarla karşı karşıya olabilir. Oysa ki L-Lysine Plus, kedinizin bağışıklık sistemini destekler. Bu sayede, onun günlük yaşamı süresince sağlığı için endişe etmenize gerek kalmaz. Kedinizin sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için hayati önem taşıyan solunum ve göz sağlığının korunmasında da aktif rol alır.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Vetri Lysine, L-lisin antikoru içerir. Bu antikor, hormon ve enzim üretimini destekleyen bir amino asittir. Aynı zamanda kolajen oluşumunu ve doku tamirini de destekler. Bir diğer önemli fonksiyonu ise, kedilerdeki herpes virüsünün tekrarlamasını engellemeye yardımcı olan L-arginin amino asiti ile iş birliği içinde çalışmasıdır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Vetri Lysine’i kullanmaya başlamadan önce, kedinizin genel sağlık durumu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için mutlaka veteriner hekiminizle görüşünüz.

Kullanım Şekli Nedir?

Vetri Lysine, veteriner hekiminiz farklı bir dozaj önermediği durumlarda, yetişkin kediler için günde 2-4 adet, yavru kedilerde günde 2 adet kullanılmalıdır.

Vetri Liver Nedir?

Vetri Liver, köpekler için geliştirilmiş özel formüllü, çok lezzetli, çiğneme tableti formunda, karaciğerin ve buna bağlı olarak genel sağlığın güçlenmesini sağlayan nitelikli bir beslenme desteğidir.

Kimler Kullanabilir?

Vetri Liver’ın, 60 günlükten büyük, tüm ırklardan köpeklerde kullanımı güvenlidir.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Karaciğer, tıpkı insan sağlığında olduğu gibi, köpeklerin metabolizmasında da birçok işleve sahiptir, ancak en önemli özelliği vücuttaki arınmayı üstlenmiş olmasıdır. Dış kaynaklara bağlı olarak gelişen (ilaç kullanımı gibi) ve vücutta biriken toksinlerin arındırılmasından sorumludur. Köpeğinizin karaciğeri safra üreterek yağın sindirilmesini, serbest radikallere zarar veren dokunun nötralize edilmesi (yüksek reaktif oksijen molekülleri) ve hormonların düzenlenmesini sağlar. Protein ve kan proteinleri karaciğerde üretilir ve saklanır. Bunlara ek olarak vitaminler ve glikojenin saklandığı yer de karaciğerdir.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Vetri Liver glutathione içerir. Glutathione, karaciğer sağlığı için en önemli antioksidan enzim olarak kabul edilir. Karaciğeri ve diğer hücreleri radikal hasarlardan korumaya yardımcı olur. Glutathione, amino asit sisteininden oluşur, glutamin ve glisin karaciğerde yüksek oranda bulunur. Bu enzim, dışarıdan alınan ilaçlar, çevresel etkenler kadar vücutta üretilen toksinlerin de hücrelere zarar vermesini engeller. Genel bağışıklık fonksiyonu, hücre yapısı ve hayati önem taşıyan karaciğer sağlığı için glutathione son derece önemlidir.

Dikkat Edilmesi GerekenlerNedir?

Vetri Liver’ı kullanmaya başlamadan önce, köpeğinizin genel sağlık durumu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için mutlaka veteriner hekiminizle görüşünüz.

Kullanım Şekli Nedir?

Vetri Lysine, veteriner hekiminiz farklı bir dozaj önermediği durumlarda, her 14 kg için 1 adet kullanılır.