Skip to content

Vetri Liver Nedir?

Vetri Liver, köpekler için geliştirilmiş özel formüllü, çok lezzetli, çiğneme tableti formunda, karaciğerin ve buna bağlı olarak genel sağlığın güçlenmesini sağlayan nitelikli bir beslenme desteğidir.

Kimler Kullanabilir?

Vetri Liver’ın, 60 günlükten büyük, tüm ırklardan köpeklerde kullanımı güvenlidir.

Hangi Durumlarda kullanılır?

Karaciğer, tıpkı insan sağlığında olduğu gibi, köpeklerin metabolizmasında da birçok işleve sahiptir, ancak en önemli özelliği vücuttaki arınmayı üstlenmiş olmasıdır. Dış kaynaklara bağlı olarak gelişen (ilaç kullanımı gibi) ve vücutta biriken toksinlerin arındırılmasından sorumludur. Köpeğinizin karaciğeri safra üreterek yağın sindirilmesini, serbest radikallere zarar veren dokunun nötralize edilmesi (yüksek reaktif oksijen molekülleri) ve hormonların düzenlenmesini sağlar. Protein ve kan proteinleri karaciğerde üretilir ve saklanır. Bunlara ek olarak vitaminler ve glikojenin saklandığı yer de karaciğerdir.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Vetri Liver glutathione içerir. Glutathione, karaciğer sağlığı için en önemli antioksidan enzim olarak kabul edilir. Karaciğeri ve diğer hücreleri radikal hasarlardan korumaya yardımcı olur. Glutathione, amino asit sisteininden oluşur, glutamin ve glisin karaciğerde yüksek oranda bulunur. Bu enzim, dışarıdan alınan ilaçlar, çevresel etkenler kadar vücutta üretilen toksinlerin de hücrelere zarar vermesini engeller. Genel bağışıklık fonksiyonu, hücre yapısı ve hayati önem taşıyan karaciğer sağlığı için glutathione son derece önemlidir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Vetri Liver’ı kullanmaya başlamadan önce, köpeğinizin genel sağlık durumu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için mutlaka veteriner hekiminizle görüşünüz.

Kullanım Şekli Nedir?

Vetri Liver, veteriner hekiminiz farklı bir dozaj önermediği durumlarda, her 14 kg için 1 adet kullanılır.