Skip to content

Recuperation Nedir?

Tanım olarak recuperation (iyileşme) yani hayvanın normal sağlığına kavuşması demektir. Viyo Recuperation®, hastalıkların iyileşme sürecinde bağırsağın beslenmesi, yeme/içme isteğinin teşvik edilmesi gastrointestinal sistem ve bağışıklık sisteminin desteklenmesi için geliştirilmiş lezzetli ve sıvı bir formülasyondur. Viyo Recuperation®, yüksek kaliteli besinsel öğeleriyle köpek ve kedilerin hastalık sürecini çok hızlı bir şekilde atlatmalarını ve kaybettikleri sıvıyı geri kazanmalarını sağlar.

Kimler Kullanabilir?

Recuperation kediler ve köpek için iki ayrı ambalajda ve formülde geliştirilmiştir. 45 günlükten büyük tüm kediler ve köpekler güvenle kullanabilir.

Video

Hangi Durumlarda kullanılır?

Her türlü katabolik stres ve hastalık durumunda, ameliyatlardan hemen önce ve sonra, kronik hastalıkların tedavi süreçlerinde, yeme-içme eksikliğine bağlı besin yoksunluğunda evcil hayvanınız tarafından veteriner hekim önerisi ile güvenle kullanılabilir. Ameliyattan 2 saat sonra bile Viyo Recuperation®’ı uygulamak güvenlidir. Ameliyatlardan sonra mümkün olan en kısa sürede bağırsaklara besin girişini sağlamak oldukça önemlidir. Bağırsağın uzun süre aç kalması sonucu, parenteral besleme sonucu bağırsak kanalı atrofiye uğrar, hücreler küçülür ve gerektiği gibi çalışmaz. Bağırsak geçirgenliği artar, bakteriler ve toksinler bağırsak kanalından geçebilir hale gelir. Söz konusu; posperatif dönemde hastanın bir an önce toparlanmasını sağlamak, herhangi bir akut veya kronik bir hastalıktan kurtulmak ise bağırsakların beslenmesi en iyi seçenektir. Güçlü bir bağışıklık sistemi sağlam bir bağırsak bütünlüğü ile mümkündür…

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Viyo Recuperation® vitamin, mineral ve yağ asitleri yönünden oldukça zengindir. Ayrıca hasta hayvanların çok hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlayan ve stratejik değeri olan 4 temel besin öğesinin (Glutamin, Arginin, Taurin, Omega-3 Yağ Asidi) ilavesiyle iyileşme süresini kısaltır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Viyo Recuperation® beslenme desteğidir, ilaç değildir. En iyi sonuçların elde edilmesi için veteriner hekim önerisi ile kullanılması gerekir. Ürün saklama, kullanma ve tüketme koşulları kutularının üzerinde belirtilmiştir, bunlara kesinlikle uyulması gerekmektedir.

Kullanım Şekli Nedir?

Katabolik durumdan çıkma evresi bir köpek veya kedi için en az 3-5 gün sürer. Bu süre, 1 şişe Viyo Recuperation®’ın kullanım süresine denk gelmektedir. Optimal ve tam bir iyileşme için tavsiye edilen uygulama süresi 14 gündür. Klinikte başlanan uygulama sürecine hayvan sahibini de dahil edilerek uygulama evde sürdürülebilir. Mama kabı içerisinde direkt sunabilirsiniz. Su ile dilue ederek uygulayabilirsiniz. Mamasının üzerine dökerek kullanabilirsiniz. Eğer hayvan kendiliğinden yemiyorsa, enjektör yardımıyla teşvik edebilirsiniz. 14 günlük iyileşme süreci 2 aşamadan oluşur; ilk 24-48 saatte bağırsaktaki bağışıklık fonksiyonunu tetikler. Anahtar besin maddeleri; glutamin, arjinin, taurin, omega 3&6 yağ asitlerini sağlar. 3. günden itibaren enerji ihtiyacı önemli olacaktır. Yüksek enerjili bir diyete ek verilebilir.