Skip to content

ProDen PlaqueOff Nedir?

Hayat boyunca sevgi dolu bir nefes…

ProDenPlaqueOff®, plak birikimini, tartar oluşumunu azaltmak ve ağız kokusunu iyileştirmek için klinik deneylerde gösterilen, seçilmiş doğal deniz yosunu içeren patentli bir yem takviyesidir.

 

 • ProDenPlaqueOff®, hayvan güvenliği ve çevre üzerinde maksimum etki elde etmek için, kelp A.N ProDen®, dünyanın en temiz yerlerinden biri olan İskandinav kıyılarındaki soğuk sularda özel olarak seçilmiş yerlerden hasat edilir.
 • ProDenPlaqueOff®, 1970’lerde İsveçli diş hekimi Dr.SuneWikner tarafından keşfedilen ve Swedencare grubu içindeki ilk üründür. Swedencare yaklaşık yirmi yıl sonra 1999’da meslektaşı Roland Fastberg ile birlikte kuruldu. O zamandan beri, 1,5 milyardan fazla doz satıldı ve 50’den fazla ülkede mevcut!

ProDenPlaqueOff®un içerisinde sağlığı olumlu yönde etkileyen, biyoaktif bileşenler açısından zengin algler bulunmaktadır. Karbonhidratlar, antioksidanlar ve algler farklı besinlerin karmaşık kombinasyonudur. Ascophylans grubuna ait karbonhidratlar, A. nodosum’a özgüdür. A. nodosum’da fenolik bileşiğe, özellikle florotaninlere ait antioksidanların içeriği diğer deniz yosunlarına göre çok yüksektir ve bu da ağız sağlığını etkilemektedir.

ProDenPlaqueOff , ağız florasında bakteri ve plağın oluşumunu engeller, kötü ağız kokusunun önüne geçer.

 • 12 hafta sonra ağız kokusunu %63’e kadar azalttığı ve
 • İlk 8 haftadan sonra plak oluşumunu %35’e kadar azalttığı kanıtlanmıştır.

Kediler için özel üretilmiş olan ProDenPlaqueOffPowderforCats, içerdiği Brewer’sYeast (Bira Mayası) ile bu özel tarifi daha da leziz kılar. Ayrıca B12 vitamini hariç diğer B vitaminlerini içerir. Sindirim sisteminde bulunan yararlı bakteri ve mayaların büyümesini destekler. 10 esansiyel amino asidin hepsini barındırır.

ProDen PlaqueOff'u neden kullanmalısınız?

 • %100 doğal, organik ve benzersiz yosun içeriği A.N ProDen®.
 • Dünyanın en saf habitatlarından biri olan İskandinav kıyı şeridindeki taze, soğuk Kuzey Atlantik sularında özel olarak seçilmiş yerlerden sürdürülebilir bir şekilde hasat edilir.
 • Gece yarısı güneşinin olduğu topraklarda yetişen yosun, doğal olarak gelişir ve önemli bileşikler biriktirir. Bu da son derece yüksek kaliteli bir ürün ile sonuçlanır.
 • Plak ve tartara karşı yardımcı klinik olarak kanıtlanmış etki.

Kimler Kullanabilir?

PRODEN PLAQUEOFF®kedi ve köpekler için geliştirilmiş olup her iki türün tüketimi içinde uygundur. Her yaştan kedi ve köpek kullanabilir.

PlaqueOff içerisinde Ne Var?

 • ProDenPlaqueOff® Powder, her gün yiyeceklere kolayca eklenen granül bir formda gelir. Aktif bileşen, Kuzey Atlantik kıyılarında hasat edilen özel olarak seçilmiş bir alg olan Ascophyllumnodosum’dur.
 • Doğal iyot bakımından zengindir ve önemli vitamin ve mineraller içerir.
 • Hiçbir katkı maddesi, şeker veya ekstra kalori içermez. Gluten içermez.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Evcil hayvanınız ağız kokusu çekiyorsa, bu ağız sağlığı sorunlarının bir işaretidir. Kedi ve köpeklerin ağzında sürekli olarak plak bakterileri oluşur. Dişlerde, diş etlerinde ve dilde birikerek ağız kokusuna, diş eti hastalığına (kanama), diş plağına ve tartara neden olabilir. Hiçbir şey yapılmazsa, bu dayanılmaz ağrılara ve en kötüsü erken diş kaybına neden olabilir.

Plak tartar haline geldiğinde artık diş fırçası ile fırçalanamaz. Veteriner hekimler tarafından detartraj işlemi ile anesteziye alınarak temizlenmesi gerekir.

Tartar oluşumu tedavi edilmezse ağız kokusuna, diş eti hastalığına, diş çürümesine ve erken diş kaybına neden olabilir. Çok uzun süre kalmasına izin verilen tartar ayrıca tüm vücuda yayılarak kalbe, akciğere, karaciğere zarar veren ve böbrek fonksiyonlarını olumsuz etkileyen enfeksiyonlara neden olabilir.

ProDenPlaqueOff® köpekler ve kediler için plak ve tartarın azaltılmasına yardımcı olabilecek bir evcil hayvan diş ürünüdür.

Kullanım Şekli Nedir?

Kediler:    1/2-1 ölçek

Köpekler: <10 kg 1/2-1 ölçek

                  10-25 kg 1-2 ölçek

                  >25 kg 2-3 ölçek

Tozu kedinin veya köpeğin sıradan besinin üzerine serpin. Kuru ya da yaş mamanın üzerinde verilebilir.

Günlük tüketilmelidir.