Skip to content

HepatiClear Nedir?

Karaciğer sindirim sisteminin bir parçasıdır ve metabolik işlemlerin çoğunu gerçekleştirir.

Hepaticlear Feline ve Canine, karaciğer fonksiyonunu, normal detoksifikasyonu, yağ metabolizmasını, safra üretimini ve metilasyon reaksiyonlarını desteklemek için tasarlanmış kapsamlı formülasyona sahip phytosome teknolojisiyle üretilmiş bir üründür.

KİMLER KULLANABİLİR?

 

Her yaştan kedi ve köpek kullanımına uygundur. Veteriner hekim tavsiyesi ile kullanılması önerilir.

HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

Kedi ve köpeğinizin yaşadığı; karaciğere bağlı rahatsızlıklarda ve fonksiyon bozukluklarının düzeltilmesinde tedaviye destek olması amacı ile tavsiye edilir.

Ayrıca beslenme bozuklukları, uzun süreli antibiyotik kullanımı, zehirlenmeler gibi karaciğerin olumsuz etkilenebileceği durumlarda önerilir.

 

Karaciğerde:

  • Faz I ve Faz II detoksifikasyonu sağlar.
  • Yağ metabolizmasına katılır.
  • Güçlü antioksidanlar ile korur.
  • Glutatyon ve SAMe üretimini artırır.
  • SAMe üretimi yoluyla metilasyon üretimini destekler
  • Faz I detoksifikasyonu, toksinleri daha az zararlı maddelere dönüştürerek istenmeyen kimyasalları nötralize eder.
  • Faz II detoksifikasyon, istenmeyen maddeleri suda çözünen kimyasallara dönüştürerek vücuttan uzaklaştırır.

Kullanım Şekli Nedir?

Hepaticlear çok lezzetli ve kedilerin/köpeklerin severek tüketebileceği çiğneme tableti formundadır. Veteriner hekiminiz özel bir dozaj uygulamadığı sürece, kediler için günde bir adet kullanılır. Köpekler için her 14 kg için günde 1 tablet kullanılması tavsiye edilir.

İçeriği Ve Bileşeni Nedir?

Yağ metabolizmasını, antioksidan korumayı, glutatyon ve SAMe üretimini, metilasyon yollarını ve normal karaciğer detoksifikasyonunun her iki aşamasını desteklemek için 15 sinerjistik bileşen içerir.

Enginar (Cynarascolymnus) yaprağı ekstresinin normal karaciğer detoksifikasyonunu desteklediği ve karaciğer metabolizmasını normalleştirdiği gösterilmiştir. Safra üretimini destekleyen bir bileşik olan sinarin içerir. Ayrıca antioksidan özelliklere sahiptir.

Betainkaraciğerde sağlıklı yağ metabolizması ve transmetilasyon reaksiyonları için önemli bir yardımcı faktör olan SAMe üretimini destekleyen bir lipotropik (yağ metabolize edici) ajandır.

MılkThıstle (Deve Dikeni) glutatyon seviyelerini ve normal karaciğer detoksifikasyonunu destekler.

Zerdeçal (Curcuma longa) safra akışını uyararak karaciğer ve safra kesesi fonksiyonlarını güçlendirir. Antioksidan ihtiyacını karşılar.

B Vitaminleri (B1(Tiamin), B2 (Riboflavin), B6(Piridoksin) ve B12(Kobalamin)) metioninin yeniden metilasyonu için gereklidir. Ve eksikliği hepatik libidozis için önem arz eder.

A vitamini yağda eriyen ve karaciğerde depolanan bir vitamindir. Fonksiyonu azalmış bir karaciğerde plazma A Vitamini seviyesi azalır. Tedaviye ek olarak verilmesi gerekir.

E vitamini (tokoferol) hücreleri lipid peroksidasyondan koruyan güçlü bir antioksidandır.

Folik Asit (B9) metilasyonda önemli bir rol oynar ve DNA sentezi, hücre bölünmesi ve protein sentezi gibi birçok hayati süreçte yer alır. Folik asit eksikliğinde karaciğer yağlanması gözlenebilir.

Çinko karnosin, bağışıklık sistemini destekleyen güçlü bir antioksidandır. Lipid peroksidasyonunu inhibe ederek bir antioksidan görevi görür ve fibrozis karşı korunmaya yardımcı olur.

Biberiye çeşitli kimyasal toksinlere bağlı karaciğer hasarları, karaciğer yağlanması, ikterus ve siroz gibi durumlarda etkisi bilinir. Kuvvetli bir antioksidan etkisi olan bitki karaciğer koruyucu özelliğe sahiptir.