Skip to content

GLYCOFLEX Nedir?

GlycoFlex® klinik olarak kanıtlanmış, formüle edilmiş ve veteriner hekimler tarafından 35 yıldan fazla süredir kullanılmakta olan eklem-kıkırdak desteğidir. Kedinizde ya da köpeğinizde doğuştan ya da bir travma sonucu oluşan eklem ve kalça hasarlarında kullanılır. Yaşlanmaya bağlı gelişen eklem deformasyonlarında da etkilidir. Vetri Science, glukozamini evcil hayvanların eklem sağlığında kullanan dünyadaki ilk markadır. Üniversiteler ve bağımsız araştırmacılar sürdürdüğü çalışmalar sonrasında, Glyco-Flex ve bileşenlerinin eklem sağlığı ile ilgili etkinlik, güvenilirlik ve biyoyararlanımının üst düzeyde olduğu noktasında buluşmuşlardır.

Kimler Kullanabilir?

GlycoFlex® “kediler ve küçük ırk köpekler” ve “büyük ırk köpekler” için olmak üzere iki ayrı ambalajda sunulmuştur. 60 günlükten büyük tüm kedilerde ve köpeklerde kullanımı güvenlidir.

Hangi Durumlarda kullanılır?

Kedinizin ya da köpeğinizin yaşadığı; tüm kıkırdak, eklem ve eklem fonksiyonu sorunlarında, diz ekleminde sinovyal sıvı azalmasına bağlı diz yangısı ve degredasyonu gelişiminde, veteriner hekiminizin önerisi ile kullanmanız tavsiye edilir. Köpeklerde, ırksal özelliklere bağlı olarak yatkınlık gösteren durumlarda, klinik bulgular olmaksızın henüz yavruluk döneminden itibaren korunma amaçlı kullanım önerilir. İlerleyen yaşlarda, artirit, osteoartrit ve romatizmal durumlarda, kedinizde ve köpeğinizde güvenle kullanabilirsiniz.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Perna canaliculus (GlycOmega™ markalı yeşil dudaklı midye), Glukozamin HCL (karides ve yengeç), Metil Sülfonil Metan (MSM), dl-alpha Tokoferol Asetat (Vitamin E), Askorbik Asit (Vitamin C), Manganez (Mn Sülfat), Selenyum (Sodyum Selenit) içeriği ile mükemmel bir kombinasyon yaratır ve rakiplerinden çok öne geçmesini sağlar.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

GlycoFlex®‘in tam etkinlik göstermesi için uzun sürekli kullanımı gerekebilir. Bu sebeple ürün, veteriner hekimizin önereceği şekilde ve süre zarfında kullanılmalıdır.

Kullanım Şekli Nedir?

GlycoFlex® çok lezzetli ve kedilerin/köpeklerin tadına bayılacağı bir çiğneme tableti formundadır. Veteriner hekiminiz özel bir dozaj uygulamadığı sürece, kedi ve küçük ırk köpekler için günde bir adet, büyük ırk köpekler içinse 27 kg’a kadar günde 1 adet, 45 kg’a kadar 2 adet, 45 kg üzeri içinse 3 adet çiğneme tableti kullanmak yeterli olacaktır. Çiğneme tabletleri yemeklerden sonra verilebilir.