Skip to content

DERMA HAIRBALL Nedir?

Derma Hairball, kedilerde içten dışa, optimal deri ve tüy sağlığını desteklemek için tasarlanmış ve geliştirilmiş özel formüllü, çok lezzetli, çiğneme tableti formunda bir beslenme desteğidir. Ayrıca zamanda kıl yumağı oluşumunu engelleyerek gastrointestinal sistem sağlığının korunmasına yardımcı olur. Aynı anda hem deri-tüy sağlığını koruyan hem de tüy yumağı oluşumunu engelleyen çok fonksiyonlu inovatif bir üründür..

Kimler Kullanabilir?

Derma Hairball’un, 60 günlükten büyük, tüm ırklardan kedilerde kullanımı güvenlidir.

Hangi Durumlarda kullanılır?

Derma Hairball çiğneme tabletlerinin iki temel işlevi vardır. Bunlardan ilki; sağlıklı deri yapısının korunması, parlak ve canlı tüy yapısının ve deride rahatlatıcı etkinin sağlanması, tüy dökülmesinin optimum seviyede gerçekleşmesidir. Bu özellikleri ile mevsim geçişlerinde, normalin üzerinde görülen tüy dökülmelerinde ve aynı zamanda, uyuz, mantar, dermatit gibi hastalıklar sırasında tedaviye destek için kullanılması önerilir. İkinci ve çok önemli bir diğer özelliği ise, özellikle uzun tüylü kedilerde görülen tüy yumağının gastrointestinal sistemden kolaylıkla atılmasını sağlaması ve yeniden oluşumunu engellemesidir. Bu sebeple, tüy dökme problemi olmayan uzun tüylü kedilerin de sindirim sistemi sorunlarının önüne geçebilmek için kullanmasında fayda vardır.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Derma Hairball, sağlıklı cilt ve tüy yapısını desteklemek için Omega 3-6 yağ asitleri, psyllium, kızılcık, çinko ve biotin içerir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Derma Hairball’u kullanmaya başlamadan önce, kedinizin sorunun fiziksel bir nedene (dış parazit, deri hastalıkları vb.) bağlı olmadığından emin olmak üzere mutlaka veteriner hekiminizle görüşünüz.

Kullanım Şekli Nedir?

Derma Hairball, veteriner hekiminiz farklı bir dozaj önermediği durumlarda, genel deri ve tüy sağlığı için günde 2 adet, tüy yumağı oluşumunu engellemek için kullanıldığında ise 2-4 gün boyunca günde 8’er adet kullanılmalıdır.