Skip to content

Composure ® Nedir?

Composure ®, huysuzluk, hiperaktivite, anksiyete ve çevre kaynaklı stres sonucu davranışsal bozukluk gösteren kedi ve köpeklerin, kişiliği ve enerji seviyesini değiştirmeden sakinleştirici etki sağlayan, kediler ve köpekler için çiğneme tableti formunda özel gıda desteğidir. Composure®, evcil hayvanınızı uyuşturmaz, bayıltmaz, bağımlılık yaratmaz, uzun süreli kullanım gerektirmez, sadece stres seviyesinin kontrol altına almasına yardımcı olur.

Kimler Kullanabilir?

Composure® “kediler ve küçük ırk köpekler” ve “büyük ırk köpekler” için olmak üzere iki ayrı ambalajda sunulmuştur. 60 günlükten büyük tüm kedilerde ve köpeklerde kullanımı güvenlidir.

Hangi Durumlarda kullanılır?

Kedinizin ya da köpeğinizin yaşadığı dış etkenlere bağlı stres ve davranış bozuklukları durumlarında kullanılır. Veteriner kliniği ziyaretleri, tıraş ziyaretleri, sıkıntı veya ayrı kalma anksiyetesi, hospitalizasyon, yolculuk ve taşınma, bireysel fobiler (gök gürültüsü, havai fişek, evde yalnız kalma vb.), evdeki diğer canlılarla çatışma, tutarsız disiplin/eğitim, çevre değişiklikleri, park gezileri, tatil ve kutlamalar, misafirlik, anormal idrar işaretlemesi gibi durumlarda kullanımı uygundur.

İçeriği ve Bileşeni Nedir?

Hayvanlar üzerinde sakinleştirici etkisi olan kolostrum proteinlerinden elde edilmiş biyo-peptid karışımıdır. Bu biyoaktif proteinler bilişsel işlevleri ve stres azalmasını desteklemektedir. Kolostrum Sakinleştirici Kompleks™ Biyo-peptid karışımı köpeklerde ve kedilerde rahatlama ve bilişi desteklemek için L-Theanine ile birlikte çalışır. L-triptofan, kava, valerian veya st. john’s wort gibi bitkisel bileşenler içermez. Bileşenleri bağımlılığa, uyuşukluğa ya da motor becerilerin bozulmasına neden olmaz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Vetri Science Composure ®’ı kullanmaya başlamadan önce, evcil hayvanınızın sorunun fiziksel bir nedene bağlı olmadığından emin olmak üzere mutlaka veteriner hekiminizle görüşünüz.

Kullanım Şekli Nedir?

Vetri Science Composure ® uzun süreli davranış bozukluğu (ayrılık anksiyetesi, genel itaat vb.) rehabilitasyonunda kullanılabileceği gibi, kısa süreli ve geçici stres durumlarında (veteriner ziyaret, gök gürültüsü, şimşek vb.) da kullanılabilir. Etkisi 30 dakika içerisinde başlar, 4 saat süresince devam eder. Artan stres durumlarında dozu 2-3 katına çıkarmak güvenlidir. Kedi ve küçük ırk köpekler için; 10 kg’a kadar günde 1 adet, köpeklerde 22 kg’a kadar günde 1 adet, 45 kg’a kadar günde 2 adet, 45 kg üzeri günde 3 adet vermek yeterlidir.